W portalu Agrofakt.pl ukazał się artykuł o trudnej sytuacji finansowo-kadrowej w Inspekcji Weterynaryjnej.

www.agrofakt.pl

Jacek Łukaszewicz prezes KRL-W udzielił Polsatowi News wywiadu na temat tragicznej sytuacji Inspekcji Weterynaryjnej.

vetpol.inforia.pl

 

W związku z walką z afrykańskim pomorem świń potrzebne są dodatkowe kontrole gospodarstw hodowlanych przeprowadzane przez lekarzy weterynarii. Jest nas za mało, nowi przyjdą dopiero wówczas, kiedy podwyższone będą płace - alarmują w liście otwartym do premiera.

www.polskieradio.pl

Inspekcji Weterynaryjnej, która powinna się teraz zajmować intensywną walką z afrykańskim pomorem świń, grozi zapaść.

www.rmf24.pl

vetpol.inforia.pl

Zachęcamy do zapoznania się z relacjami mediów na temat listu otwartego pracowników IW do premiera Mateusza Morawieckiego.

stooq.com

www.gloswielkopolski.pl

www.dziennikbaltycki.pl

www.dzienniklodzki.pl

www.gazetakrakowska.pl

www.gazetawroclawska.pl

podlasie24.pl

www.kurierlubelski.pl

www.portalspozywczy.pl

www.gazetalubuska.pl

www.pomorska.pl

www.gp24.pl

www.portalspozywczy.pl

www.pulshr.pl

www.ppr.pl

www.wspolczesna.pl

www.to.com.pl

W regionie opolskim brakuje przynajmniej 50 inspektorów weterynarii. Czy Inspekcji Weterynaryjnej grozi zapaść pyta lokalna prasa.

vetpol.inforia.pl

Jacek Łukaszewicz Prezes Krajowej Rady Lekarsko-Weterynaryjnej udzielił wywiadu Naczelnej Redakcji Gospodarczej Polskiego Radia na temat sytuacji finansowo-kadrowej w Inspekcji Weterynaryjnej.

www.polskieradio.pl

W imieniu Warszawskiej i Łódzkiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej serdecznie zapraszamy do udziału w Kongresie Medycyny Weterynaryjnej VetForum. Impreza, która tradycyjnie odbędzie się w Łodzi w dniach 7-8 kwietnia, stała się ważnym wydarzeniem w kalendarzu spotkań naukowych lekarzy weterynarii. W tym roku VetForum będzie miało szczególny charakter.

Wszystko z powodu sesji pt: „Sytuacje kryzysowe w bioasekuracji łańcucha żywnościowego”, która odbędzie się pod patronatem Głównego Lekarza Weterynarii i będzie honorować działalność naukową i dydaktyczną prof. dr. hab. Jacka Szczawińskiego. W sesji wezmą udział naukowcy z dziedziny bezpieczeństwa żywności i wizerunku, specjalizujący się w reagowaniu na sytuacje kryzysowe. Program obejmuje zagadnienia związane z bezpieczeństwem żywności i reagowaniem kryzysowym na etapach od produkcji pierwotnej do przetwórstwa żywności. Uczestnicy będą mieli okazje wysłuchać wystąpień dotyczących następujących kwestii:

- ogólna charakterystyka kryzysów w gospodarce żywnościowej

- bioasekuracja w produkcji pierwotnej żywności

- choroby zakaźne zwierząt wolno żyjących przenoszone przez żywność

- administracja rządowa wobec kryzysów na przykładzie Inspekcji Weterynaryjnej

- elektroniczna kontrola urzędowa jako narzędzie w zapewnieniu bezpieczeństwa żywności 

- food defence – obrona żywności w przemyśle spożywczym

- fałszowanie żywności

Sesja jest skierowana do lekarzy weterynarii realizujących zadania z zakresu urzędowej kontroli żywności oraz do osób wykonujących zadania PIS, IJHARS, PIORIN.

Z kolei sesja ”Choroby małych zwierząt” podejmie tematykę stosowania i interakcji leków na przykładzie wybranych przypadków chorobowych układu pokarmowego, dermatologii, kardiologii i okulistyki. Bardzo ciekawie zapowiadają się ponadto sesje, w których omówione zostaną m.in.: choroby aparatu ścięgnowo-więzadłowego u koni, w tym etiopatogeneza, rozpoznanie, leczenie i rehabilitacja; opieka okołoporodowa bydła; okulistyka, gastroenterologia i neurologia zwierząt egzotycznych; postępy w rozpoznawaniu i zwalczaniu zakaźnych chorób świń oraz sytuacje kryzysowe w bioasekuracji łańcucha żywnościowego.

Zapraszamy do Łodzi!!!

nektolog   lek. wet. Andrzej Karkoszka

Marzec 2018
P W Ś C Pt S N
26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Znajdź nas

facebook

Google Plus