W Dzienniku Gazecie Prawnej ukazał się artykuł dotyczący walki z ASF zawierający stanowisko KRL-W w sprawie wzmocnienia Inspekcji Weterynaryjnej.

Link do artykułu

W Dzienniku Gazecie Prawnej pojawił się artykuł o kolejnym piśmie KRL-W oraz związków zawodowych Inspekcji Weterynaryjnej do premiera Mateusza Morawieckiego.

vetpol.inforia.pl

Szczęść Boże,

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na XXVI Ogólnopolską Pielgrzymkę Lekarzy Weterynarii oraz Służb Weterynaryjnych, która odbędzie się 10.06.2016 r.

Program pielgrzymki wygląda następująco:

12.00 Msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu

13.15 Konferencja ojca Jerzy Brusiło w kaplicy św. Józefa

15.00 Droga krzyżowa na Wałach Jasnogórskich

Dla osób zainteresowanych jest możliwość indywidualnego lub grupowego zwiedzania klasztoru. Wśród miejsc, które warto odwiedzić jest m.in Bastion św. Rocha (naszego patrona), Wieża widokowa, czy Skarbiec. 

Istnieje także możliwość zarezerwowania miejsc noclegowych:

1. Dom Pielgrzyma im. Jana Pawła II - ul. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego 1/31, tel. 34 377 75 64

2. Dom pielgrzyma "Hale noclegowe" - ul. Klasztorna 1, tel. 34 37 77 224 lub 517 016 332

Liczymy na Państwa przybycie.

"Bo gdzie dwóch lub trzech jest zebranych w moje imię, tam jestem wśród nich".

Zawierzmy (za wstawiennictwem Maryi, Boga i naszej Matki) nasze radości, ale i trudy codziennej pracy, temu który JEST najlepszym LEKARZEM 

Z błogosławieństwem Boga +

Przedstawiciele Krajowego Duszpasterstwa Lekarzy Weterynarii

Ps. Jeśli z różnych przyczyn Państwa fizyczna obecność jest niemożliwa, a pragną Państwo przedstawić Pani Jasnogórskiej podziękowanie bądź prośby, proszę o nadsyłanie ich na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W związku z licznymi pytaniami kierowanymi do biura Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej przedstawiamy poniższe wyjaśnienia Okręgowej Izby Aptekarskiej w Warszawie.

oia.waw.pl

Gazeta Wyborcza donosi o braku zgody Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na otwarcie Wydziału Medycyny Weterynaryjnej w Toruniu. Przeciwko powstaniu kolejnego WMW wypowiedziała się już Krajowa Rada Lekarsko-Weterynaryjna.

vetpol.inforia.pl

Zarząd powiatu jędrzejowskiego podjął stanowisko dotyczące sytuacji kadrowo-płacowej w Inspekcji Weterynaryjnej.

wartowiedziec.pl

27 kwietnia 2018 roku w Naczelnej Izbie Lekarskiej odbyło się spotkanie Naczelnych Rzeczników Odpowiedzialności Zawodowej samorządów zawodów zaufania publicznego. Omówiono kwestie istotne dla odpowiedzialności zawodowej takie jak: wykorzystanie instytucji mediacji, polubowne rozstrzyganie sporów przez sądy dyscyplinarne, wyłączenie rzecznika od udziału w sprawie, wybór zastępców rzecznika, problem przewlekłości postępowań, możliwości działania w przypadku  nieusprawiedliwionego niestawiennictwa świadka na przesłuchanie i inne.

W spotkaniu wzięli udział: Naczelny Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej Naczelnej Izby Lekarskiej Grzegorz Wrona, Rzecznik Dyscyplinarny Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych Ewa Brzezińska, Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej Krajowej Izby Fizjoterapeutów Wojciech Kiebzak, Krajowy Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej Rafał Michałowski, Główny Rzecznik Dyscyplinarny Krajowej Izby Radców Prawnych Jarosław Sobutka i Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego Adwokatury Diana Walczanow.

Jacek Łukaszewicz Prezes Krajowej Rady Lekarsko-Weterynaryjnej, Sara Meskel Przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy Weterynarii Inspekcji Weterynaryjnej oraz Lech Rybarczyk Przewodniczący Sekcji krajowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Weterynarii wystosowali do Premiera Mateusza Morawieckiego pismo w sprawie tragicznej sytuacji kadrowo-finansowej Inspekcji Weterynaryjnej. Zaapelowano o podjęcie szybkich decyzji oraz zagwarantowanie dodatkowych środków finansowych jeszcze w 2018 r.

Treść pisma

 

Jacek Łukaszewicz Prezes Krajowej Rady Lekarsko-Weterynaryjnej w odpowiedzi na pismo MRiRW podkreślił, że KIL-W nie ma uprawnień do odstąpienia od pobierania opłaty za szkolenia praktyczne uczniów szkół ponadpodstawowych. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami pisma.

Odpowiedź Prezesa Krajowej Rady Lekarsko-Weterynaryjnej

Pismo Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 22 marca 2018 r.

 

W mediach ukazał się artykuł dotyczący planów otwarcia nowego wydziału nauk weterynaryjnych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, w którym przedstawiono stanowisko KRL-W w tej sprawie.

vetpol.inforia.pl

Maj 2018
P W Ś C Pt S N
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Znajdź nas

facebook

Google Plus